Kétszázötven kiállító mutatkozik be a szombaton kezdődő szegedi Hídivásáron, péntektől pedig könnyűzenei koncertek várják a közönséget a Dóm téren – jelentette be a programsorozatot szervező Szegedi Városkép és Piac Kft. ügyvezető igazgatója, Rácz Attila, aki elmondta, több évtizedes hagyomány, hogy változatos kulturális és gasztronómiai programokkal köszöntik Szeged napját.

A programsorozat részeként immár 23. alkalommal szervezik meg a Szegedi Hídivásárt. Szombaton és vasárnap az autók és a tömegközlekedési eszközök helyét több, mint 250 hazai kézműves és iparművész veszi át a Belvárosi hídon és a Híd utcában. A standoknál mindenki kedvére válogathat hazánk legjobb keramikusai, bőrdíszművesei, fafaragói, egyéb kézművesei egyedi portékáiból. A két nap során több kisebb zenei programmal, valamint utcaművészekkel, különböző vásári produkciókkal találkozhatnak a kilátogatók a hídon, a Civilek utcájába átsétálva pedig szegedi civil szervezetek izgalmas interaktív bemutatóit tekinthetik meg.

Pénteken kezdődik a Dóm téri kavalkád, ahol három napon át koncertek szórakoztatják az egybegyűlteket. Pénteken a New Level Empire és a Wellhello, szombaton a Soulwave, valamint Dzsúdló lép föl, majd vasárnap a Blues B. R. Others után a Magna Cum Laude nagyszabású koncertje zárja a rendezvényt. Szombat késő este ünnepi tűzijátékkal emlékeznek arra, hogy Szeged 305 éve nyerte vissza szabad királyi városi rangját.

A koncertek szünetében jótékonysági borárverést rendeznek, ahol a Szegedi Borfesztiválon kiállító termelők által felajánlott palackokra, borválogatásokra lehet licitálni. A befolyt összeg a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány munkáját segíti.

Szeged napját május 21-én ünneplik, mert a település 1719-ben a Bécs melletti Laxenburgban “a királyi jóakarat és kegyelem kitetsző tanúsága- és jutalmaként” ekkor kapta vissza a szabad királyi város rangot, melyet első alkalommal a tatárjárás után, 1247-ben IV. Béla adományozott a városnak.

A Szeged napját köszöntő programsorozat részeként vasárnapig tart a Szegedi Borfesztivál, az ország legnagyobb borászati seregszemléje, ahol 160 borász várja a több tízezer látogatót. A kiváló borok mellett a Széchenyi tér árnyas platánfái alatt komoly és könnyű zenei, valamint dzsesszkoncertek is szórakoztatják az egybegyűlteket.

Forrás: MTI

Fotó: Getty Images

2025.04.29. 10:00

Ma a tánc világnapját ünnepeljük - Mihail Barisnyikov üzent

2025.04.29. 08:00

Bővült a Budapesti Állatkert tigriscsaládja

2025.04.28. 16:00

A Green Day a Boulevard of Broken Dreams-től eljutott a Hollywood Boulvardig

2025.04.28. 12:00

Jövő héten kezdődnek az érettségik

2025.04.28. 10:00

Néhai zenésztársai is feltűnnek Snoop Dogg új klipjében

2025.04.28. 08:00

Vígmajálissal, ünnepi koncerttel és filmvetítéssel ünnepli születésnapját a Vígszínház

2025.04.27. 10:00

Huszonhét éves a dal, amely a Dr. House főcímzenéjét is ihlette

2025.04.25. 12:00

DR BRS, Kollányi Zsuzsi és Bartalos Jenő "valahonnan" ismerős dallamokkal köszöntötte a tavaszt

2025.04.24. 16:00

Ben Affleck ismét a maffiának könyvel

2025.04.24. 14:00

Csillagot kap a Hírességek Sétányán a "Grace Klinika" színésznője

További hírek

Mákszem Levente

Whiteboy

Bikfalvi Tomi ‘Biki’

B. Németh Dia

Majoros Rita

Horváth Zoltán 'Hory'

Best FM

Most szól:

  • Következő