Az Eurovíziós Dalfesztivál egyetlen kétszeres női győztese, Loreen ad koncertet jövőre Budapesten. A svéd énekesnő 2025. március 2-án lép fel az Akvárium Klub NagyHalljában –  derül ki a szervezők tájékoztatójából. Loreen a 2012-es bakui győzelmét tavaly Liverpoolban ismételte meg. A 40 éves előadó jövő tavaszi budapesti koncertjén minden bizonnyal mindkét nyertes dal, a Euphoria és a Tattoo is elhangzik, más nagy slágerek mellett.

Lorine Zineb Noka Talhaoui, azaz Loreen Stockholmban született marokkói származású szülők gyermekeként. Éppen húsz évvel ezelőtt, 2004-ben a svéd Idol című televíziós tehetségkutató műsorban vált ismertté – itt még Lorén Talhaoui néven indult -, öt hétig maradt versenyben, és végül a negyedik helyen végzett.
Egy évvel később, 2005-ben kiadott egy promóciós kislemezt The Snake címmel, majd kipróbálta magát műsorvezetőként a tévéképernyőn, később különböző szerkesztési munkákban is részt vett a háttérben.

A zenéhez 2011-ben tért vissza, ekkor már Loreen néven, egy évvel később megnyerte a Melodifestivalen elnevezésű versenyt Euphoria című dalával, amely kvalifikálta őt a bakui Eurovíziós Dalfesztiválra, ahol 2012 májusában Svédország képviseletében hatalmas fölénnyel győzött.
A Euphoria óriási sláger lett, az Egyesült Királyság kislemezlistáján is a harmadik helyig jutott – ezzel elérte a legmagasabb pozíciót, amelyet eurovíziós dal valaha is elért ott. 2012-ben megjelent első stúdióalbuma is Heal címmel.

Az Eurovízió színpadán a következő években is többször énekelt meghívott vendégként, a svéd válogatóversenyre tavaly jelentkezett ismét, Tattoo című dalával. Loreen újra nyert, így országa ismét őt delegálta a nemzetközi megmérettetésre. Az énekesnő aztán tavaly májusban Liverpoolban másodszor is győzött, ő lett az első nő, és a második előadó, aki kétszer is győzni tudott az Eurovíziós Dalfesztiválon. Utóbbi először az ír Johnny Logannek sikerült a nyolcvanas években.

Forrás: MTI

Fotó: Gus Stewart/Gretty Images

2025.12.13. 08:00

Kezdhetjük faragni a székeket - Luca napja van

2025.12.12. 14:00

A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők fáit díszítheti fel

2025.12.12. 12:00

Kylie Minogue már minden ajándékot becsomagolt

2025.12.12. 11:00

Beyoncé, Venus Williams, Nicole Kidman lesznek a következő Met-gála társ-elnökei

2025.12.12. 10:00

A Guns N’ Roses két új dalt adott ki a Chinese Democracy korszakából

2025.12.11. 12:00

Ki nem látta még Az Ördög Prádát visel 2 új előzetesét?

2025.12.11. 10:00

Idén a Good Charlotte is bekapcsolódott a karácsonyi slágergyártásba

2025.12.11. 08:00

Februártól vetítik a magyar mozikban Holtai Gábor thrillerét

2025.12.10. 16:00

Karácsonyi vásárok - a bécsi adventi gazdaság mozgatórugói

2025.12.10. 14:00

Michael Jackson múzeum tervét mutatták be Monacóban

További hírek

Mákszem Levente

Whiteboy

Bikfalvi Tomi ‘Biki’

B. Németh Dia

Majoros Rita

Horváth Zoltán 'Hory'

Best FM

Most szól:

  • Következő