Az Oktatási Hivatal közleménye szerint matematikából középszinten 1135 helyszínen 73 318 vizsgázó – közülük 2022 fő angol, francia, horvát, német, olasz, orosz, román, spanyol, szerb vagy szlovák nyelven-, emelt szinten 141 helyszínen 7798 vizsgázó – közülük 191 fő angol, francia, német, spanyol vagy szerb nyelven – tesz érettségi vizsgát.

A matematika középszintű írásbeli vizsga 180 percig tartott: a vizsgázók először (45 perc alatt) az I. feladatlapot, majd (135 perc alatt) a II. feladatlapot oldották meg; a feladatlapokon belül a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatták be.
A 10-12 feladatot tartalmazó I. feladatlap az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét ellenőrzi. A II. feladatlap két részre oszlik: az “A” rész három (egy vagy több kérdésből álló) feladatot tartalmaz; a “B” rész három, egymással megegyező pontszámú feladatot tartalmaz, amelyekből a vizsgázóknak kettőt kellett megoldaniuk, és csak ez a kettő értékelhető.
A matematika emelt szintű írásbeli vizsga 240 percig tart; az írásbeli két részből áll, a vizsgázók a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatják be az I. és a II. rész feladatainak megoldására, amiből az I. rész négy feladatból áll, amelyek több részkérdést is tartalmazhatnak.
A II. rész öt, egymással megegyező pontszámú feladatból áll, amelyek közül a vizsgázóknak négyet kell megoldaniuk, és csak ez a négy értékelhető.
A megengedett segédeszközök – közép- és emelt szinten is: a függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó és szögmérő, amelyekről a vizsgázó gondoskodik, az eszközöket a vizsgázók egymás között nem cserélhetik.
Az érettségi dolgozatokat központilag kidolgozott útmutatók alapján javítják és értékelik – áll a közleményben.
Forrás: MTI
📷
MTI/Buzák Noémi