Nem is olyan régen, a pandémia idején a Facebook lett – a többi közösségi oldallal együtt az egyik legjobb barátunk – hiszen van aki csak itt tudta tartani a kapcsolatot a rokonaival, barátaival, kollégáival, osztálytársaival. Az eredetileg Thefacebook nevet viselő oldal, 2004. február 4-én startolt el.
A Facebook ötletét egy nyomtatott, fényképes évkönyv adta Mark Zuckerbergnek – iskolája, a Phillips Exeter Academy kiadványát bagyon hasznosnak tartotta, és szerette volna online formában megvalósítani. Ehhez 2003-ban Adam D’Angelo, Mark Zuckerberg legjobb középiskolai barátja, létrehozta a Facemash nevű alkalmazást, egyetemisták számára. Ez volt a Facebook és mai közösségi oldalak őse.
A programnak olyan sikere lett, hogy a használóinak száma a százezret is meghaladta. A honlap népszerűségének hatására írta meg Mark Zuckerberg a CourseMatch programot, ami aztán a Facebook létrehozásához vezetett.
A többi már Inetrnet történelem…
A Facebookól azóta film is készült: 2010. november 11-én mutatták be David Fincher Social Network – A közösségi háló című filmjét, amely az oldal alapításának történetét dolgozza fel.
Az egyik legfontosabb dátum a Facebook történetében pedig 2012. október 4. – ezen a napon érte el az 1 milliárd regisztrált felhasználót és ez a szám azóta is növekszik.
A like – magyarosan lájk – gomb pedig a Facebook egyik legismertebb fejlesztése lett.