Pontosan 40 évvel ezelőtt, 1985. február 16-án George Michael – és a Wham! – “Careless Whisper” című dala az amerikai kislemezlista élére került, hogy később a Billboard magazin az 1985-ös év dalának válaszza. Ma afelvétel számos platinalemez-minősítéssel büszkélkedhet – hétszeres platinaminősítést mondhat magáénak csak az Egyesült Államokban.

A “Careless Whisper” 1984-es megjelenése után azonnal slágerré vált, és 25 országban vezette a sláger-listát.  2023-ban a dal videoklipje átlépte az egymilliárd megtekintést a YouTube-on.

A Wham! „Make It Big” című albumán hallható “Careless Whisper”-hez készült klip 2009-ben került fel a YouTube-ra. A videót Miamiban forgatták, Duncan Gibbins rendezésében, aki előzőleg a Wham! “Wake Me Up Before You Go-Go” című slágerének videóját is készítette. A „Careless Whisper” klipjét később újramontírozták, hogy belekerülhessen az a koncertfelvétel, amelyen George Michael a Wembley-ben énekli a dalt.

A “Careless Whisper” -t George Michael és Andrew Ridgeley 17 évesen írták. A adal tavalyi, négy évtizedes jubileuma kapcsán George Michael hivatalos közösségi oldalain megosztottak egy klipet, amelyben maga a zenész beszél a dal születéséről:

“Emlékszem, hogy egy nap azt mondtam Andrew-nek, amikor hazafelé mentünk az iskolából, hogy eszembe jutott, hogy megírtuk ‘Careless Whisper’-t. Kb. egy héttel azelőtt fejeztük be egy pincében Peckhamben. Emlékszem, azt mondtam Andrew-nak: ‘fogalmam sincs, ki fogja megcsinálni, akár mi le-szünk, akár nem, de ez egy sláger. Valaki #1 felvétele lesz.’ Érdekes, hogy akkor teljesen biztos voltam ebben, de el kellett elkészülnie három vagy négy albumnak, mire rájöttem, hogy talán ugyanolyan jó éne-kes vagyok, mint dalszerző.”

📷 Fox Photos/Hulton Archive/Getty Images

 

2025.10.14. 16:45

Streaming killed the MTV star…

2025.11.21. 10:00

Thomas Raggi a Måneskinből egy rakás rocklegendát gyűjtött maga köré

2025.11.21. 08:00

Tudjuk mit nézel jövő nyáron - Szegeden

2025.11.20. 16:00

Johnny Depp, Cate Blanchett és Kate Winslet mozi-és televíziós produkciókban viselt jelmezeire lehet licitálni Londonban

2025.11.20. 14:00

A következő hetekben olyan égi jelenséget láthatunk, amit azután 13 évig nem

2025.11.20. 12:00

Wicked 2. rész: mindenkinek leesik az álla

2025.11.20. 10:00

Milliárdos a karácsonyi költés a játékpiacon

2025.11.20. 08:00

Nemzetközi csúcson A besúgó alkotója

2025.11.19. 16:00

Tonnányi szemetet gyűjtöttek össze a velencei gondolások a város csatornáiból

2025.11.19. 14:00

Négy előadó, egy ünnepi dal: Itt a Karácsony!

2025.11.19. 12:00

Ma a férfiakat ünnepeljük

További hírek

Mákszem Levente

Whiteboy

Bikfalvi Tomi ‘Biki’

B. Németh Dia

Majoros Rita

Horváth Zoltán 'Hory'

Best FM

Most szól:

  • Következő