A jó megjelenés nem a boldogság kulcsa, állítja egy tudományos kutatás, amelyet a “Journal of Economic Behavior” publikált – írja a “Medical Express”. A felmérésből kiderült az is, hogy a vonzó külső a fiatalokat kockázatosabb viselkedésre készteti.
Minél vonzóbb egy tinédzser, annál hajlamosabb arra, hogy ideje nagy részét bulizással töltse az és alkoholt fogyasszon – mondta Colin Peter Green a norvég Tudományos és Technológiai Egyetem professzora.
A kérdőívek segítségével végzett kutatás, amely 30 000 fiatal válaszai alapján készült, és amely a “Szépség, alkoholfogyasztás és kockázatos viselkedés kiskorúaknál” címet kapta. Green professzor valamint németországi és egyesült királyság béli kollégái a kutatás során az alkoholfogyasztásra összpontosítottak, miközben hatféle kockázatos viselkedést, illetve kockázati tényezőt vizsgáltak: ivás, mértéktelen ivás, dohányzás, kábítószer-használat, biztonságos szex hiánya és nem kívánt terhesség.
A tudósok fő megállapítás az, hogy azok a fiatalok, akik vonzónak tartják magukat, általában több alkoholt fogyasztanak vagy folyamatosan isznak, napokon keresztül – mondta Green. Ugyanakkor kiderült az is, hogy a magas önbecsülés megóvhat néhány fiatalt nagyobb kockázatok vállalásától. A vonzó fiatalok olyan viselkedésformát választanak, amelyet “menőnek” tartanak – mint például az alkoholfogyasztás –, de kerülik a kábítószereket és a terhesség kockázatát, mert ezek nem “menők”.
A kutatás arra a végső következtetésre jut, hogy az önbizalom és az önértékelés építése már gyermekkorban kulcsfontosságú a fiatalok egészsége szempontjából.
📷Pexels/Fotios