A Magyar Rádiózás Napját 1925 óta minden évben december 1-jén, tartják, azon a napon, amikor elindult a folyamatos magyar rádiósugárzás. Az első kísérleti adásokat azonban már 1923-ben megkezdte a Magyar Királyi Posta, így idén százéves a magyar rádiózás.
A magyar rádiózás napját 1925 óta minden évben december 1-jén, a folyamatos magyar rádiósugárzás évfordulóján tartják.
Ma már országos szinten az AH 136 telephelyével biztosítja a rádiós, illetve a földfelszíni tévés műsorszórást – mondta az Antenna Hungária az AH operatív vezérigazgató-helyettese, Papp-Gerlei Gyöngyvér azon az ünnepségen, amelyet a magyar rádiózás napja alkalmából rendeztek a Országos Mikrohullámú Központ Széchenyi-hegyi épületében.
Hozzátéve, hogy a rádiózás nagyon sokat változott, és még ma is van létjogosultsága. Példaként említette a reggeli rádiós műsorokat, amelyek felveszik a versenyt a hasonló idősávban sugárzott televíziós műsorok népszerűségével. “Rádió volt, van és jövője is lesz” – hangsúlyozta.
A rendszeres rádióadás indulását jogilag az 1925. november 10-én kiadott rádiórendelet szolgáltatta. A rádióadás technikai hátterét – erősítőket, stúdiókat és az adóállomások műszaki berendezéseit – a Magyar Királyi Posta biztosította, a műsorokat a Telefonhírmondó Részvénytársaság készítette.
1925. december 1-jén délután 5 órakor felavatták a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt.-t.
Még azon a napon, este 8 órakor elindulhatott a folyamatos rádiós műsorsugárzás – avatóünnepséggel, majd hangversennyel – írja a Wikipédia.
Forrás: MTI/Wikipedia
Fotó: Pexels/Mehmet Turgut