Ma van a kedvesség világnapja, amely 26 éve Tokióból indult útjára. Azonban ha valóban kedvesek vagyunk embertérsainkkal, azt minden nap kifejezhetjük – november 13-a csupán arra hívja fel a figyelmet, hogy mennyivel jobb a világ akkor, ha odafigyelünk egymásra, és milyen jó lenne, ha ezt minél többen gondolnák így.
A jóság, a kedvesség egy isteni szikra, amely ott rejtőzik minden egyes emberben – nem függ intelligenciától, képzettségtől vagy társadalmi státusztól. Negyed évszázaddal ezelőtt, 1998. november 13-án Tokióban tartották a Kedvesség Mozgalom első világméretű konferenciáját, amelyen Ausztrália, Kanada, Japán, Thaiföld, Szingapúr, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok vett részt. Ez a nap lett a jóság, avagy a kedvesség világnapja, amelynek Kanadában, Japánban, Ausztráliában, Nigériában és Szaúd-Arábiában különleges figyelmet szentelnek, az utóbbi években pedig egyre népszerűbbé válik Indiában, Olaszországban, Szingapúrban és az Egyesült Királyságban is.
Minél több jó cselekedetet végzünk, minél kedvesebben viselkedünk, annál boldogabbnak érezzük magunkat, állapították meg japán és amerikai pszichológusok kutatásai. Azok az emberek, akik nap mint nap kimutatják hálájukat, pozitív érzelmeiket mások iránt, sokkal jobban érzik magukat fizikailag, és belső megnyugvást tapasztalnak, harmóniában vannak önmagunkkal – állítják a tudósok.
Fotó: Getty Images